Tarcza antykryzysowa: nowe zasady rozliczania ulgi B+R

Można skorzystać z ulgi B+R już w trakcie roku podatkowego, na etapie zaliczek na podatek dochodowy. Rozwiązanie to jest przewidziane dla podatników, którzy w ramach swojej działalności B+R prowadzą działania nakierowane na przeciwdziałanie COVID-19.

Z tej ulgi mogą skorzystać wszyscy podatnicy podatków dochodowych, niezależnie od rozmiaru czy profilu prowadzonej działalności gospodarczej. Wystarczy jedynie, że w ramach prowadzonej działalności prowadzona jest działalność badawcza lub rozwojowa i w związku z nimi, ponoszone są pewne ściśle określone w ustawach o podatkach dochodowych wydatki.

- Ulga B+R nie jest skierowana tylko i wyłącznie do największych podmiotów, które w swoich wewnętrznych strukturach wyodrębniły specjalne działy, wewnątrz których prowadzone są np. wysoce wyspecjalizowane i skomplikowane badania, w sterylnych laboratoriach – mówi w rozmowie z MarketNews24 Marcin Rozbicki, prawnik w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.  - W skrócie ujmując sama ulga polega na tym, że podatnicy, mogą wydatki poniesione na działalność badawczą lub rozwojową odliczyć od podstawy opodatkowania.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0